Select Season
Winter 2024
FPF Cup 2023
Spring 2023
Winter 2023
FPF Cup 2022
Spring 2022
Winter 2022
FPF Cup 2021
Spring 2021
Winter 2021
FPF Cup 2020
Winter 2020
FPF Cup 2019
Spring 2019
Winter 2019
FPF Cup 2018
Spring 2018
Winter 2018
FPF Cup 2017
Spring 2017
Winter 2017
Spring 2016
Winter 2016
Spring 2015
Winter 2015
Spring 2014
Winter 2014
Spring 2013
Winter 2013
Spring 2012
Winter 2012
Spring 2011
Winter 2011
Spring 2010
Winter 2010
Spring 2009
Winter 2009
Latest Results
Choose Division
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4A
Division 4B
Division 5A
Division 5B
Division 6
35+ KTFL Draft
35+ Legends
Co-Ed 1
Co-Ed 2
Co-Ed 3
FPF | Bantam
FPF | Mosquito
FPF | Pee-Wee
Mavs | Atom
Mavs | Bantam
Mavs | Mosquito
Mavs | Pee-Wee
Women's 1
Women's 2
Divisions
Men's
Division 1
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Division 2
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Division 3
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Division 4A
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Division 4B
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Division 5A
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Division 5B
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Division 6
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Complementary
35+ KTFL Draft
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
35+ Legends
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Co-Ed 1
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Co-Ed 2
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Co-Ed 3
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
FPF Junior
FPF | Bantam
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
FPF | Mosquito
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
FPF | Pee-Wee
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Mavs | Atom
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Mavs | Bantam
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Mavs | Mosquito
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Mavs | Pee-Wee
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Women's
Women's 1
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
Women's 2
Standings
Schedule
Player Stats
Team Stats
About
Season Info
FPF Jr Info
General Info
About Us
CONTENT
Articles
Photography
Season Rundown
OC/UR
Resources
Roster Verification
Roster Submit
Documents
Livre de règlements
Rulebook [EN]
Règles d'alignement [FR]
Roster Regulations [EN]
Calendar
Accolades
Record Book
Trophy Case
Hall of Fame
Contact
Reach Us
Locations
Join the Team
Sign Up
FPF Info
FPF Jr Info
WINTER REGISTRATION CLOSED
Team Registration
Individual Registration
SPRING REGISTRATION CLOSED
Team Registration
Individual Registration
FPF CUP REGISTRATION CLOSED
Team Registration
Individual Registration
Schedule and Results
Division 3
season
playoffs
DAY
DATE
TIME
HOME
SCORE
VISITOR
SCORE
FIELD
BOXSCORE
WEEK 1
Saturday
Jan-05
19:00
KGP
41
TOPSZN
33
Lachine (Dome) [3]
[+]
Saturday
Jan-05
20:00
The Alpha-T’s
41
Sweat & Beers
32
Lachine (Dome) [3]
[+]
Saturday
Jan-05
22:00
Jaguars
34
LGM
27
Complexe CN [2]
[+]
Sunday
Jan-06
20:00
Dirty Dawgs
24
Big Ballers
0
Stinger Dome [1]
[+]
Sunday
Jan-06
21:00
Lightweight
25
Cougars
38
Dome Hebert [3]
[+]
Sunday
Jan-06
21:00
BearSkins
47
Olympia Performance
6
Lachine (Dome) [2]
[+]
Sunday
Jan-06
21:00
Blue Chips
39
The Magicians
6
Stinger Dome [2]
[+]
Sunday
Jan-06
22:00
The Commission
12
The Crew
38
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Jan-06
22:00
Martine et le flag
32
Freshmen
0
Stinger Dome [1]
[+]
Monday
Jan-07
23:00
Les Studs
37
Les Maloudes
32
Stade Soccer MTL [1]
[+]
Wednesday
Jan-09
20:30
Trinity
37
Junkyard Dogs
14
Dome Hebert [2]
[+]
Wednesday
Jan-09
22:30
Top Sauce
12
The BrotherHood
14
Dome Hebert [3]
[+]
WEEK 2
Saturday
Jan-12
18:00
TOPSZN
42
Trinity
0
Complexe CN [2]
[+]
Saturday
Jan-12
20:00
Big Ballers
30
Sweat & Beers
34
Lachine (Dome) [2]
[+]
Saturday
Jan-12
22:00
The Commission
19
The Alpha-T’s
24
Lachine (Dome) [2]
[+]
Saturday
Jan-12
22:00
Les Studs
43
Top Sauce
39
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Jan-13
21:00
The Magicians
12
BearSkins
42
Dome Hebert [2]
[+]
Sunday
Jan-13
21:00
The Crew
31
Jaguars
39
Dome Hebert [3]
[+]
Sunday
Jan-13
21:00
Blue Chips
35
South Harmon Institute of Technology
32
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Jan-13
23:00
Lightweight
32
LGM
20
Lachine (Dome) [3]
[+]
Monday
Jan-14
21:00
Junkyard Dogs
33
Martine et le flag
24
Saint-Laurent [1]
[+]
Monday
Jan-14
22:00
Olympia Performance
13
Scored your GF
46
Saint-Laurent [2]
[+]
Monday
Jan-14
23:00
The BrotherHood
34
Cougars
36
Dome Hebert [3]
[+]
Monday
Jan-14
23:00
Les Maloudes
33
Dirty Dawgs
28
Stade Soccer MTL [1]
[+]
Wednesday
Jan-16
22:30
Freshmen
12
KGP
34
Dome Hebert [3]
[+]
WEEK 3
Sunday
Jan-20
18:00
Trinity
42
KGP
31
Lachine (Dome) [2]
[+]
Sunday
Jan-20
20:00
Blue Chips
38
BearSkins
19
Lachine (Dome) [1]
[+]
Sunday
Jan-20
20:00
Cougars
16
Top Sauce
39
Lachine (Dome) [2]
[+]
Sunday
Jan-20
20:00
Olympia Performance
12
South Harmon Institute of Technology
35
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Jan-20
21:00
TOPSZN
14
Martine et le flag
35
Lachine (Dome) [2]
[+]
Sunday
Jan-20
21:00
Sweat & Beers
18
The Commission
19
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Jan-20
21:00
Lightweight
39
Les Studs
32
Stinger Dome [1]
[+]
Sunday
Jan-20
21:00
Jaguars
33
Dirty Dawgs
41
Stinger Dome [2]
[+]
Monday
Jan-21
21:00
The BrotherHood
25
The Alpha-T’s
26
Stade Soccer MTL [1]
[+]
Monday
Jan-21
22:00
Freshmen
7
Junkyard Dogs
45
Saint-Laurent [2]
[+]
Monday
Jan-21
23:00
The Crew
30
Big Ballers
8
Dome Hebert [3]
[+]
Monday
Jan-21
23:00
LGM
6
Les Maloudes
37
Stade Soccer MTL [1]
[+]
Monday
Jan-21
23:00
The Magicians
26
Scored your GF
31
Saint-Laurent [2]
[+]
WEEK 4
Saturday
Jan-26
21:00
Freshmen
6
Trinity
33
Lachine (Dome) [3]
[+]
Saturday
Jan-26
22:00
Jaguars
18
The Alpha-T’s
37
Lachine (Dome) [2]
[+]
Saturday
Jan-26
22:00
Big Ballers
6
The Commission
19
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Jan-27
20:00
Les Maloudes
19
Top Sauce
0
Lachine (Dome) [2]
[+]
Sunday
Jan-27
20:00
Sweat & Beers
28
Dirty Dawgs
38
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Jan-27
22:00
Blue Chips
32
Olympia Performance
7
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Jan-27
22:00
The Crew
30
Lightweight
24
Stinger Dome [1]
[+]
Sunday
Jan-27
23:00
Cougars
47
Les Studs
52
Dome Hebert [2]
[+]
Monday
Jan-28
21:00
The Magicians
38
South Harmon Institute of Technology
14
Dome Hebert [2]
[+]
Monday
Jan-28
21:00
BearSkins
37
Scored your GF
6
Saint-Laurent [2]
[+]
Wednesday
Jan-30
21:30
KGP
44
Martine et le flag
18
Dome Hebert [3]
[+]
Wednesday
Jan-30
22:30
LGM
12
The BrotherHood
26
Dome Hebert [3]
[+]
WEEK 5
Monday
Feb-04
21:00
The Alpha-T’s
20
BearSkins
13
Dome Hebert [2]
[+]
Monday
Feb-04
21:00
South Harmon Institute of Technology
21
Big Ballers
13
Dome Hebert [3]
[+]
Monday
Feb-04
21:00
Martine et le flag
6
Les Maloudes
32
Stade Soccer MTL [1]
[+]
Monday
Feb-04
21:00
The Crew
40
Blue Chips
26
Saint-Laurent [2]
[+]
Monday
Feb-04
21:00
Junkyard Dogs
39
Les Studs
37
Saint-Laurent [1]
[+]
Monday
Feb-04
23:00
Scored your GF
39
Dirty Dawgs
46
Saint-Laurent [1]
[+]
Wednesday
Feb-06
22:30
KGP
20
The BrotherHood
34
Dome Hebert [2]
[+]
WEEK 6
Saturday
Feb-09
21:00
Cougars
36
Sweat & Beers
37
Complexe CN [3]
[+]
Saturday
Feb-09
21:00
LGM
34
Freshmen
19
Lachine (Dome) [1]
[+]
Saturday
Feb-09
21:00
Top Sauce
47
TOPSZN
20
Lachine (Dome) [2]
[+]
Saturday
Feb-09
21:00
Olympia Performance
24
Jaguars
45
Lachine (Dome) [3]
[+]
Saturday
Feb-09
22:00
The Commission
31
The Magicians
25
Complexe CN [3]
[+]
Sunday
Feb-10
20:00
The Alpha-T’s
28
Big Ballers
6
Stinger Dome [1]
[+]
Sunday
Feb-10
21:00
BearSkins
33
KGP
32
Lachine (Dome) [1]
[+]
Sunday
Feb-10
21:00
Trinity
30
Blue Chips
28
Lachine (Dome) [2]
[+]
Sunday
Feb-10
22:00
Lightweight
12
Les Maloudes
30
Lachine (Dome) [3]
[+]
Monday
Feb-11
21:00
South Harmon Institute of Technology
40
Junkyard Dogs
14
Saint-Laurent [2]
[+]
Monday
Feb-11
23:00
The BrotherHood
26
Les Studs
32
Stade Soccer MTL [1]
[+]
Monday
Feb-11
23:00
The Crew
32
Dirty Dawgs
37
Saint-Laurent [2]
[+]
WEEK 7
Saturday
Feb-16
19:00
Dirty Dawgs
34
LGM
33
Lachine (Dome) [3]
[+]
Saturday
Feb-16
21:00
The Magicians
18
Sweat & Beers
27
Lachine (Dome) [3]
[+]
Saturday
Feb-16
22:00
Top Sauce
14
Martine et le flag
25
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Feb-17
18:00
Les Studs
59
TOPSZN
31
Stinger Dome [2]
[+]
Sunday
Feb-17
20:00
The BrotherHood
26
Trinity
6
Stinger Dome [1]
[+]
Sunday
Feb-17
20:00
BearSkins
26
The Crew
12
Stinger Dome [2]
[+]
Sunday
Feb-17
21:00
Blue Chips
21
Jaguars
13
Dome Hebert [3]
[+]
Sunday
Feb-17
21:00
KGP
32
Lightweight
41
Lachine (Dome) [2]
[+]
Sunday
Feb-17
22:00
Olympia Performance
25
The Commission
35
Stinger Dome [2]
[+]
Monday
Feb-18
21:00
Cougars
32
Freshmen
14
Dome Hebert [3]
[+]
Monday
Feb-18
23:00
Les Maloudes
19
Junkyard Dogs
13
Stade Soccer MTL [1]
[+]
Wednesday
Feb-20
20:30
The Alpha-T’s
36
South Harmon Institute of Technology
33
Dome Hebert [3]
[+]
Wednesday
Feb-20
21:30
Big Ballers
14
Scored your GF
39
Dome Hebert [2]
[+]
WEEK 8
Saturday
Feb-23
20:00
The Magicians
24
The Alpha-T’s
69
Complexe CN [3]
[+]
Saturday
Feb-23
20:00
Martine et le flag
37
LGM
12
Lachine (Dome) [3]
[+]
Saturday
Feb-23
21:00
Big Ballers
12
Blue Chips
45
Lachine (Dome) [3]
[+]
Saturday
Feb-23
22:00
Top Sauce
25
KGP
24
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Feb-24
19:00
The Commission
25
South Harmon Institute of Technology
32
Stinger Dome [1]
[+]
Sunday
Feb-24
21:00
Scored your GF
51
Jaguars
59
Dome Hebert [3]
[+]
Sunday
Feb-24
21:00
Junkyard Dogs
20
Lightweight
31
Lachine (Dome) [2]
[+]
Sunday
Feb-24
21:00
Sweat & Beers
51
BearSkins
44
Lachine (Dome) [1]
[+]
Sunday
Feb-24
22:00
Les Studs
53
The Crew
26
Lachine (Dome) [2]
[+]
Sunday
Feb-24
23:00
Trinity
19
Cougars
48
Dome Hebert [3]
[+]
Monday
Feb-25
22:00
Freshmen
18
Les Maloudes
38
Stade Soccer MTL [1]
[+]
Monday
Feb-25
22:00
The BrotherHood
20
TOPSZN
12
Saint-Laurent [2]
[+]
WEEK 9
Saturday
Mar-02
20:00
Martine et le flag
21
Trinity
8
Complexe CN [3]
[+]
Saturday
Mar-02
22:00
Big Ballers
6
Jaguars
32
Lachine (Dome) [2]
[+]
Saturday
Mar-02
22:00
Sweat & Beers
30
Top Sauce
15
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Mar-03
21:00
Lightweight
35
The BrotherHood
25
Dome Hebert [2]
[+]
Sunday
Mar-03
21:00
Olympia Performance
26
The Magicians
26
Dome Hebert [3]
[+]
Sunday
Mar-03
22:00
Dirty Dawgs
25
The Commission
39
Dome Hebert [3]
[+]
Sunday
Mar-03
22:00
TOPSZN
42
Freshmen
18
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Mar-03
23:00
LGM
19
Les Studs
47
Lachine (Dome) [2]
[+]
Monday
Mar-04
21:00
South Harmon Institute of Technology
48
BearSkins
21
Dome Hebert [2]
[+]
Monday
Mar-04
22:00
The Alpha-T’s
28
The Crew
33
Dome Hebert [3]
[+]
Monday
Mar-04
22:00
Scored your GF
33
Blue Chips
42
Saint-Laurent [2]
[+]
Tuesday
Mar-05
19:30
Les Maloudes
24
Cougars
19
Dome Hebert [1]
[+]
Wednesday
Mar-06
21:30
Junkyard Dogs
31
KGP
39
Dome Hebert [2]
[+]
WEEK 10
Saturday
Mar-09
19:00
Dirty Dawgs
18
The Alpha-T’s
49
Lachine (Dome) [3]
[+]
Saturday
Mar-09
20:00
KGP
32
The Magicians
12
Lachine (Dome) [2]
[+]
Saturday
Mar-09
22:00
Jaguars
26
The Commission
26
Complexe CN [3]
[+]
Saturday
Mar-09
22:00
Top Sauce
13
Lightweight
24
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Mar-10
21:00
BearSkins
49
TOPSZN
32
Lachine (Dome) [2]
[+]
Sunday
Mar-10
22:00
Martine et le flag
13
Olympia Performance
19
Stinger Dome [1]
[+]
Sunday
Mar-10
22:00
Les Studs
39
Big Ballers
7
Stinger Dome [2]
[+]
Monday
Mar-11
21:00
South Harmon Institute of Technology
38
Trinity
20
Dome Hebert [3]
[+]
Monday
Mar-11
21:00
Les Maloudes
13
The BrotherHood
24
Stade Soccer MTL [1]
[+]
Monday
Mar-11
23:00
Scored your GF
45
Freshmen
37
Saint-Laurent [2]
[+]
Wednesday
Mar-13
22:30
Cougars
38
LGM
18
Dome Hebert [2]
[+]
WEEK 11
Saturday
Mar-16
21:00
Jaguars
38
Sweat & Beers
48
Lachine (Dome) [3]
[+]
Saturday
Mar-16
22:00
LGM
24
Top Sauce
24
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Mar-17
21:00
The Commission
25
Cougars
26
Dome Hebert [3]
[+]
Sunday
Mar-17
21:00
TOPSZN
29
The Magicians
6
Stinger Dome [1]
[+]
Sunday
Mar-17
22:00
Trinity
32
Lightweight
25
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Mar-17
22:00
Freshmen
18
Olympia Performance
28
Stinger Dome [1]
[+]
Monday
Mar-18
22:00
South Harmon Institute of Technology
24
Scored your GF
44
Dome Hebert [2]
[+]
Monday
Mar-18
22:00
TOPSZN
24
Junkyard Dogs
42
Saint-Laurent [2]
[+]
Monday
Mar-18
22:00
Sweat & Beers
20
The Crew
52
Dome Hebert [3]
[+]
Wednesday
Mar-20
20:30
Junkyard Dogs
26
Blue Chips
18
Dome Hebert [3]
[+]
Wednesday
Mar-20
21:30
Scored your GF
29
Martine et le flag
28
Dome Hebert [2]
[+]
Wednesday
Mar-20
21:30
Dirty Dawgs
48
Olympia Performance
25
Dome Hebert [3]
[+]
DAY
DATE
TIME
HOME
SCORE
VISITOR
SCORE
FIELD
BOXSCORE
DIVISIONAL PLAYOFFS
Sunday
Mar-24
20:00
Les Studs
38
Junkyard Dogs
13
Stinger Dome [C]
[+]
Sunday
Mar-24
21:00
Dirty Dawgs
52
Scored your GF
59
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Mar-24
21:00
The Alpha-T’s
43
Sweat & Beers
25
Lachine (Dome) [2]
[+]
Sunday
Mar-24
21:00
The Crew
13
BearSkins
25
Stinger Dome [C]
[+]
Sunday
Mar-24
22:00
Lightweight
12
The BrotherHood
32
Lachine (Dome) [2]
[+]
Sunday
Mar-24
22:00
Blue Chips
27
South Harmon Institute of Technology
33
Dome Hebert [2]
[+]
Sunday
Mar-24
22:00
Les Maloudes
25
Cougars
20
Dome Hebert [3]
[+]
Sunday
Mar-24
22:00
KGP
39
Martine et le flag
27
Stinger Dome [C]
[+]
QUARTER FINALS
Sunday
Mar-31
21:00
The Alpha-T’s
14
South Harmon Institute of Technology
18
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Mar-31
21:00
Les Studs
12
The BrotherHood
38
Dome Hebert [3]
[+]
Sunday
Mar-31
22:00
BearSkins
44
Scored your GF
32
Lachine (Dome) [3]
[+]
Sunday
Mar-31
22:00
KGP
18
Les Maloudes
28
Dome Hebert [3]
[+]
SEMI FINALS
Sunday
Apr-07
18:00
BearSkins
36
South Harmon Institute of Technology
13
Stinger Dome [D]
[+]
Sunday
Apr-07
20:00
Les Maloudes
24
The BrotherHood
25
Stinger Dome [D]
[+]
CHAMPIONSHIP FINALS
Saturday
Apr-13
17:20
BearSkins
24
The BrotherHood
20
Complexe CN [3]
[+]